Mednarodno srečanje Erasmus+

Od ponedeljka, 6.3.2017, do srede, 8.3.2017, je v Sloveniji oz. na naši Osnovni šoli Jela Janežiča potekalo mednarodno srečanje Erasmus+. Srečanja so se udeležili naši belgijski in angleški partnerji. Na srečanju smo se pogovarjali o naših dobrih praksah, kar se tiče poučevanja učencev v gozdu, naredili smo analizo dobrih praks iz vseh treh držav, kjer je bil objavljen natečaj za dobre prakse, iskali smo podobnosti in razlike v šolskih sistemih naših držav, spoznavali učne načrte partnerjev, odkrivali, kako imajo urejene dostope v gozd.

V torek smo vsi udeleženci srečanja skupaj z našimi učenci obiskali gozd, kjer je vsaka skupina izvedla eno formalno in eno neformalno učno uro. Po obisku smo udeleženci naredili evalvacijo obiska gozda, naši mednarodni partnerji so si tudi ogledali našo šolo in atrij, ki predstavlja naš zeleni kotiček, v tem času pa je še posebej posvečen gozdu.

Zadnji dan so si partnerji ogledali delavnice z otroki s posebnimi potrebami na Bledu ter spoznali našo kulturno in naravno dediščino.

Erasmus+ – GLE (ŠKL, March 2017)_02