Učni sprehod z revirnim gozdarjem

V petek, 14. 10. 2016 smo se nekateri učenci z učitelji odpravili v gozd (3., 4., 5., 7. razred, PP3 in PP4).  Nekateri smo vključeni v projekt Erasmus + (Naravna okolja spodbujajo učenje in razvoj otrok s posebnimi potrebami), drugi v projekt LEAF, ki poteka pod okriljem Ekošole, tretji pa so se nam pridružili zaradi bolj doživete obravnave učne snovi.

Odpravili smo se po prvi šolski uri. Z nami je šel revirni gozdar, g. Jurij Poljanec, ki nam je razložil marsikaj o gozdu, drevesnih vrstah, užitnih plodovih in škodljivosti lubadarja.  Zelo slikovito nam je pripovedoval tudi o svojem delu, opremi in obhodih gozdov. Na naša vprašanja je zelo izčrpno odgovarjal in bi ga bilo prav zabavno še kdaj srečati, ko nas bo kaj novega zanimalo.

Prepričani smo, da je koga tudi navdušil za poklic gozdarja.
(več …)